Inginer Instalatii - Mecanice in Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate – profil constructii sau politehnica – specializare instalatii;
  • Experienta in executie: - 3 ani experienta:
  • - Lucrari de instalatii sanitare
    - Lucrari de instalati HVAC
    - Lucrari de instalatii stingere incendii
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Rezistenta la stres;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel, etc);
  • Cunostinte operare AutoCad/ Ms Project/
  • Experienta anterioara cu un Sistem Gestiune Integrat (ERP)-constituie avantaj;
  • Carnet de conducete: cat.B

Descrierea jobului

Atributii:

  • Coordoneaza activitatea inginerilor, maistrilor si a muncitorilor pe santier proprii;
  • Coordoneaza sub-contractorii necesari la lucrarile de executie;
  • Urmareste si coordoneaza lucrarile de executie conform proiectului si specificatilor tehnice, respectand bugetul;
  • Planifica lucrarile de executie, precum si echipamentele si utilajele;
  • Intocmeste necesarul de materiale specifice fazei de proiect;
  • Coordoneaza receptia calitativa a materialelor receptionate in santier;
  • Verfica si documenteaza probele tehnice (la « rece » si la « cald »)
  • Intocmeste documentatia necesara pentru decontarea fazelor de executie ale lucrarilor;
  • Intocmeste pontajul angajatiilor proprii si a pontajelor sub-contractorilor;
  • Verifica si valideaza situatiile de lucrari ale subcontractorilor, pontajelor utilajelor si sculelor inchiriate;
  • Analizeaza consumul de materiale
  • Intocmeste si obtine toata documentatia necesara pentru santier (Pv, situatii de lucrari, atasamente, cartea constructiei, note de santier)
  • Realizeaza daca este cazul jurnalul zilnic si documentarea foto si video a evolutiei santierului
  • Analizeaza consumul de materiale;