Inginer întreţinere şi reparaţii electrice si automatizari in Buftea

Candidatul ideal

- Studii superioare în domeniul tehnic;
- Experienţă profesională în domeniul întreţinerii maşinilor şi utilajelor în industrie alimentară constitue avantaj;
- Cunoștințe practice/teoretice despre mașini electrice, acționări electrice, senzori optici, magnetici, de presiune, temperatură, automate programabile;
- Cunoştinţe tehnologice practice/teoretice specifice utilajelor şi instalaţiilor din dotare: tehnică generală, elemente de fizică, mecanică, rezistenţă, electrotehnică, automatică;
- Cunoştinţe practice/teoretice privind normele igienico-sanitare specifice industriei alimentare.

Descrierea jobului

- Monitorizеază şi participă lа аctivităţile de reparaţii şi întreţinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor şi utilajelor, menţinând legătura cu personalul din producţie;
- Analizează lucrările de mentenanţă (preventivă sau corectivă) cu scopul de a îmbunătaţi metodele de realizare, de a reduce durata de intervenţie şi de a reduce lucrările corective în favoarea celor preventive;
- Monitorizează indicatorii de produţie şi mentenanţă şi propune proiecte de îmbunătăţire a disponibilităţii şi eficienţei echipamentelor maşinilor dar şi a planului de mentenanţă preventivă;
- Participă la procesul de instalare a utilajelor şi echipamentelor noi, conform standardelor companiei;
- Elaborarează instrucţiuni de lucru şi întretinere a utilajelor si instalaţiilor;
- Execută manevre în instalaţiile electrice de joasa tensiune;
- Executa lucrări sub tensiune.