Inginer mecanic pentru receptie service in Bucuresti

Candidatul ideal

Absolvent al unei facultati cu profil mecanic de preferat in masini si utilaje sau autovehicule rutiere , dar nu este obligatoriu
Ne dorim o persoană prezentabilă, cu un spirit de echipă puternic, dornic să dobândească experiență într-un mediu profesional.
Un minim de 1 an de experiență în calitate de recepționist în cadrul unei companii ar fi un avantaj.
Cunoștințe bune în limba engleză - orice certificare ar fi considerată un avantaj.
MS Office (nivel de la mediu in sus).
Minime cunostinte de program tip ERP
Abilitati excelente de comunicare
Capacitatea dе analiza si sinteza
Capacitatea dе a fi orientat catre client – limbaj si comportament asertiv
Atitudine pozitiva si simt dе raspundere
Capacitatea dе a lucra multi tasking si dе a duce la bun sfarsit sarcinile primite
Punctualitate si seriozitate
Rezistenta la stres
Grad ridicat dе auto-motivare / auto-determinare

Descrierea jobului

Informeaza clientii in legatura cu serviciile prestate de societate;
- Primeste si programeaza clientii conform graficului de activitate, ofera informatii clientilor telefonic sau direct;
- Raspunde de relatia cu departamentul de vanzari, mecanici, magazia de piese, departamentul facturare, client;
- Intocmeste devize estimative si transmite oferte clientilor;
- Raspunde de intocmirea si deschiderea fisei de lucru pentru echipamentele aflate in service;
- Efectueaza receptia fizica a echipamentelor ce sosesc in service si predarea acestora la finalul lucrarilor.