Inginer Ofertare in Ilfov

Candidatul ideal

  • Absolvent al Universitatii Tehnice – Facultatea de instalatii
  • Cunoștințe tehnice avansate in domeniul HVAC;
  • Abilitati de lucru in programe ERP si cunostinte de operare PC (Office);
  • Capacitate de asimilare rapida a produselor promovate de companie; abilitati de comunicare.
  • Abilitate de a propune solutii tehnice;
  • Dinamism, initiativa si organizare;
  • Cunoștințe de limbă engleză.

Descrierea jobului

  • Analiza cererilor de oferta si intocmirea ofertelor tehnico-comerciale;
  • Realizare "follow-up" pentru ofertele transmise si completarea informatiilor obtinute de la client in CRM;
  • Procesarea comenzilor si transmiterea confirmarilor de comanda catre client;
  • Urmarirea procesului de livrare si informarea clientului de eventualele modificari;
  • Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii societatii;
  • Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor;
  • Urmarirea si controlul garantiilor si reclamatiilor;