Inginer Ofertare (Bucuresti/Cluj) in Bucureşti

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice absolvite;
  • Experiență de lucru în ofertare produse tehnice de minim 2 ani;
  • Experiență de lucru pe planuri de proiect;
  • Experiență de lucru în AutoCad la nivel mediu;
  • Cunoștințe de legislație în domeniul construcțiilor;
  • Bune abilităţi de comunicare;
  • Capacitate bună de organizare și prioritizare;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu;
  • Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Oferire de supot tehnic către echipa de vânzări;
  • Susținerea ofertei tehnico-comerciale către client;
  • Oferire sprijin administrativ către echipa de vânzări în ce privește gestionarea relației cu clienții;
  • Colaborare cu furnizorii externi în vederea soluționării proiectelor complexe;
  • Redactarea ofertelor tehnico-comerciale;
  • Întocmirea contractelor de vânzare și a anexelor necesare;
  • Întocmirea dosarului de documentație aferent proiectului, conform legislației în vigoare;
  • Participare la negocieri împreună cu titularul de contract, la nevoie;
  • Realizarea vizitelor pe șantier pentru clarificarea datelor proiectului, după caz;
  • Oferirea de consultanță tehnică în legătură cu produsele Kadra, în funcție de nevoile și solicitările clientului.

Anunţ expirat