INGINER PRAM - CE110KV ALEXANDRIA in Alexandria

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate electrică, energetică, electrotehnică;
Cunoștinţe în domeniul mentenanţei instalațiilor şi echipamentelor electrice de protecție și automatizare, profilaxia echipamentelor primare, termografierea instalațiilor și echipamentelor electrice aferente RED - constituie un avantaj.;
Cunoștințe în utilizarea calculatoarelor portabile;
Cunoștințe avansate în utilizarea programelor specifice PRAM – constituie un avantaj.
Abilitatea de a păstra o atitudine calmă și echilibrată în orice situație;
Abilități excelente de comunicare, mediere si managementul conflictelor;
Lucrul în echipă, conştiinciozitate şi responsabilitate;
Capabilitate decizională în condiţii de lucru în situaţii limită;
Permis de conducere tip B.

Descrierea jobului

Asigurarea mentenanței instalațiilor și echipamentelor electrice de protecție și automatizare, profilaxia echipamentelor primare, desfaşurând activităţi specifice PRAM cum ar fi:- revizie tehnica a instalatiilor si echipamentelor electrice de protectie si automatizare, conform planului anual de mentenanta;
- implementare, verificare si modificare a reglajelor instalatiilor si echipamentelor electrice de protectie si automatizare;
- termografierea instalaţiilor şi echipamentelor electrice şi depistarea punctelor calde.
Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului