Inginer primă producție - Brașov in Braşov

Candidatul ideal

Gi Group România recrutează Inginer primă producție pentru partenerul său, producător de ambalaje din carton ondulat pentru diferite industrii, din Parcul Industrial Ghimbav.

Pentru a te potrivi acestui job trebuie să ai:

  • Minimum 2-3 ani experiență în funcția de inginer;
  • Studii superioare;
  • Cunoștințe de programe PC proiectare tehnologică, CAD;
  • Cunoștințe de limba engleză;
  • Capacitate de analiză, rezistență la stres, flexibilitate, capacitate decizională.

Descrierea jobului

Ce responsabilități vei avea:

  • Planificarea primei producții pentru produsele noi în funcţie de cerinţele clientului, luând în considerare: posibilitatea liniei tehnologice proprii, posibilitățile de materii prime şi aspectele financiare;
  • Verificarea corectitudinii desenelor și a datelor înregistrate în sistemele utilizate, respectiv a existenței unor date complete (Fișa Tehnică de Producție, Informații cu privire la Desen, Cliseu, Ștanță, după caz, informații cu privire la codurile interne, paletizări și informații logistice);
  • Verificarea existenței și asigurare uneltelor specifice (ștanță, clise) și a corectitudinii acestora ca formă, dimensiune și funcționalitate;
  • Îmbunătăţirea calităţii / formei ambalajului, din punct de vedere al caracteristicilor sale date de procesul de producție, de activitatea de stocare și depozitare, activitatea de transport, formare, încărcare și descărcare, respectiv utilizare finală;
  • Participarea la realizarea procedurilor de lucru care sunt în directă legatură cu activitatea de Lansare Primă Producție, Producția de serie, Fluxurile de ambalare paletizare și logistice;
  • Îmbunătățirea continuă a fluxului de producție, identificarea și alegerea furnizorilor;
  • Furnizare de date prime pentru calcularea preţului şi costului de producţie.
  • Ce beneficii vei avea:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă în valoare de 15 lei/zi;
  • Transportul asigurat din Brașov;
  • Primă de Paște și Crăciun;
  • Prime/bonusuri în funcție de rezultate.
  • Pentru mai multe detalii, sunați la numărul de telefon 0756 011 032 sau așteptăm CV-ul pe adresa de e-mail alexandra.onea@gigroup.com.

Anunţ expirat