Inginer Productie in Judetul Bacau

Candidatul ideal

Ai o atitudine pozitiva, esti perseverent, hotarat, ai dorinta de a reusi si esti plin de entuziasm? iti doresti SOLUTII si vrei sa faci lucrurile diferit, NOI venim cu o noua abordare menita sa te ajute in dezvoltarea ta . Pentru ca ne dorim OAMENI de TOP in echipa Tecnostamp Triulzi East Europe!

Echipa noastra este tanara, dinamica, profesionista si dedicata misiunii de a mentine nivelul de satisfactie a clientilor nostri. Suntem un partener respectat in industria componentelor automotive, electric, electrocasnic, o companie stabila care are grija de oamenii ei, o companie care stie ce vrea si incotro se indreapta.

Incurajam, apreciem si dezvoltam spiritul de initiativa, seriozitatea, originalitatea si munca in echipa.

Fii colegul nostru si bucura-te de colegi buni, de o companie serioasa dintr-o industrie respectabila si de un venit stabil!

Responsabilitati:

- Asiguri indeplinirea tuturor indicatorilor de performanta

- Asiguri realizarea de catre echipa din subordine a productiei cerute la nivelul calitativ impus de standardele companiei

- Supraveghezi buna functionare a echipamentelor si a utilajelor

- Calculezi necesarul de personal direct productiv si echipamentul necesar

- Asiguri imbunatatiri continue a calitatii si reduci pierderile

- Informezi superiorul despre problemele aparute in zona de care raspunzi /de masurile luate si /sau solutiile acestora, conform regulilor de escaladare a informatiilor

Cerinte:

ü -  Studii superioare tehnice/economice

ü  - Experienta minima intr-o pozitie similara

ü  - Cunostintele de validare proces prezinta avantaj

ü  - Limba engleza/limba italiana - nivel conversational avantaj

ü  - Aptitudini excelente de planificare si organizare

ü  - Cunoasterea pachetului Office (Word, Excel, Access, Powerpoint)

ü  - Abilitati in interpretarea calculelor ingineresti, viteza de calcul

Ce iti oferim?

ü  - Venituri motivante corelate cu realizarile individuale si de echipa

ü  - Asigurare medicala privata

ü  - Tichete de masa

ü  - Posibilitatea de dezvoltare profesionala

ü  - Un mediu de lucru placut, modern si dinamic

Despre noi

Tecnostamp Triulzi Group a fost inființata in anul 1945 in Italia, cu scopul de a oferi un serviciu complet pentru operațiile din sectorul mecanico-plastic. De-a lungul anilor Tecnostamp și-a extins paleta de servicii cu investiții specifice in inalta tehnologie.

Produsele fabricate de Tecnostamp sunt destinate urmatoarelor domenii:

ü  - automotive

ü  - distributie energie

ü -  electric

ü  - electrocasnic

Incepand cu anul 2006, Tecnostamp și-a inceput activitatea și in Romania, prin reprezentanța sa Tecnostamp Triulzi East Europe, locata la HIT Park.

Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.

Iti dorim mult succes!

Despre companie

Parte a unui grup multinational cu sediul in Italia, TTEE s-a infiintat si are ca domeniu de activitatea productia de mase plastice cu uz industrial, deservind clienti internationali precum BTicino, Schneider Electric, Calor etc. Societatea este formata din urmatoarele departamente: injectie termoplastic, injectie termorigid, compresie termorigid, montaj, tampografie.