Inginer proiectant de structuri in Bucuresti

Candidatul ideal

- Inginer proiectant specialitatea rezistenta structuri metalice sau de beton armat, absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii Civile;
- Cunostinte tehnice si capabilitati de detaliere a structurilor metalice sau de beton armat ( se considera un plus capacitatea de utilizare a aplicatiei NEMETSCHEK /ALL PLAN sau a aplicatiei TEKLA STRUCTURES);
- Capacitate de analiza si sinteza si de solutionare a problemelor;
- Cunoasterea normelor de proiectare in constructii (Coduri nationale, Eurocoduri, IBC);
- Bune aptitudini de utilizare a calculatorului, inclusiv Microsoft Excel, Word, E-mail;
- Conoasterea limbii engleze la nivel avansat este considerata un plus;
- Persoana responsabila, corecta, implicata, organizata, cu spirit de echipa si inițiativa

Descrierea jobului

Descriere job si responsabilitati:
- Proiectarea structurilor de rezistenta a cladirilor civile si industriale;
- Intocmirea documentațiilor tehnice aferente fiecarei faze de proiectare: DTAC, PT, DE;
- Asistenta tehnica la executie

Oferta (bonusuri, beneficii)
- pachet salarial atractiv;
- implicarea in proiecte mari si de complexitate deosebita;
- evaluare continua a performantelor;
- posibilitatea dezvoltării profesionale la nivel de varf;
- oportunitatea unei cariere de succes in cadrul unei companii de calibru;
- colectiv tanar alcatuit din ingineri cu reputatie si anvergura universitara;
- abonament servicii medicale la clinica de sanatate privata.