Inginer Service Calculatoare si Solutii IT in Suceava

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare tehnice;
- Experienta profesionala de minim 3 ani in domeniu pe un post similar - instalare, configurare, diagnosticare, reparare servere si PC-uri;
- Experienta de minim 3 ani in diagnosticare/service de imprimante, copiatoare, fax-uri si scannere;
- Experienta in solutii IT: virtualizare si/sau stocare si/sau cloud etc;
- Experienta in utilizarea de software enterprise: CRM , ERP;
- Permis auto (B).

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Asigura interventiile IT hardware sau software la sediul clientilor;
- Administreaza produsele clientilor, aflate in garantie;
- Propune clientilor solutiile tehnice promovate de Elsaco Solutions;;
- Efectueaza mentenanta echipamentelor hardware ale clientilor;
- Efectueaza diagnosticarea echipamentelor aduse de clienti in service si rezolva problemele functionale atat din punct de vedere hardware cat si software;
- Gestioneaza documentele specifice departamentului.

Beneficii:
• Masina de serviciu, laptop, telefon;
• Utilizarea in activitatea zilnica a celor mai moderne solutii enterprise de tip ERP, CRM si de comunicatii;
• Salariu competitiv;
• Bonus financiar direct corelat cu performanta masurata;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala si posibilitatea de avansare;
• Cursuri de specialitate, vanzari si tehnic.