Inginer Service - Centrale Termice si Instalatii Gaze in Focşani

Candidatul ideal

ENGIE Servicii (filiala a ENGIE Romania), lider pe piata serviciilor energetice, furnizeaza o gama larga de operatiuni tehnice pentru instalatiile si centralele termice de interior, atat pentru clientii casnici cat si pentru cei industriali – cauta sa angajeze mai multe posturi de Ingineri Service Centrale Termine si instalatii gaze – locatiile Bucuresti, Ploiesti, Buzau, Focsani, Galati-Braila, Rm. Valcea .

Cerinte:

  • Absolvent invatamant superior tehnic de lunga durata/scurta durata - finalizat cu diploma de licenta (in unul dintre domeniile: mecanica, electromecanica, energetica, automatizari, transporturi, metalurgie, chimie, constructii, instalatii sau alte domenii tehnice conexe);
  • Minim 2 ani experienta in domeniu centralelor termice / instalatii gaze ;
  • Instalator autorizat ANRE minim grad EGIU / EGD , in termen de valabilitate;
  • Atestat ISCIR conform ordinului privind aprobarea metodologiei de atestare a personalului tehnic de specialitate in domeniul ISCIR - RVT (Responsabil cu Verificarea Tehnica) / RSL (Responsabil cu Supravegherea Lucrarilor);
  • Permis auto - categoria B ;
  • Utilizare MS Office si Internet;
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Gandire tehnica;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Orientare catre client.

Descrierea jobului

  • Promoveaza si incheie contracte ASIGAZ (inclusiv comenzi lucrari) de prestari servicii de verificari/revizii tehnice la instalatiile de utilizare gaze naturale si a centralelor termice, pentru clientii ENGIE Romania;
  • Executa lucrarile privind verificarile tehnice in utilizare la aparatele de incalzit alimentate cu combustibil gazos, cazane de apa calda cu putere P < 400 kW si cazane de abur de joasa presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h si Pmax abur ≤ 0,5 bari;
  • Intocmeste documentatia in urma verificarii in conformitate cu prescriptiile tehnice ISCIR;
  • Executa lucrari de verificari/revizii tehnice si reparatii/defecte, relevee, la instalatiile de utilizare gaze naturale;
  • Promoveaza si monteaza produsele ofertei ASIGAZ.