Inginer service echipamente large-format-printing in Ilfov

Candidatul ideal

Candidatul este obligatoriu sa aiba experienta intr-o pozitie asemanatoare, sau (la limita) experienta de service in alt domeniu. Este insa un avantaj experienta de service in domeniul imprimantelor - de preferat cele de format mare (plottere).
Alte cerinte:
- candidatul trebuie obligatoriu sa fie absolvent al unei facultati - de preferat in domeniul tehnic (inginer) - sau student in cadrul unei facultati tehnice;
- obligatoriu limba engleza nivel avansat (scris/vorbit); germana constituie avantaj;
- indemanare, ascutit simt tehnic, meticulozitate;
- precizie, intuitie, mentalitate pro-activa;
- capacitate de invatare rapida, spirit de initiativa;
- seriozitate, cultura generala, abilitatea de a de face placut;
- disponibilitate pentru deplasari frecvente de 1-2-3 zile in tara pentru interventii.
- punctualitate, eficienta si precizie, respectarea procedurilor;
- carnet de conducere categoria B;
- foarte bune abilitati de lucru cu computerul.
- cunostintele de lucrul cu retele de calculatoare si cunostintele de Linux constituie un avantaj;
- experienta de operare plottere/echipamente de print de mari dimensiuni si cunostinte de utilizare a softurilor Rip constituie un avantaj;
- cunostintele in crearea de profile de culoare ICC constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Postul oferit se refera la activitatile de instalare, mentenanta si service pentru echipamente de print digital de format mare (plottere atat entry-level cat si echipamente industriale) de mare productivitate (500 - 1.000 mp/ora) care folosesc cerneala UV si water-based, dedicate printurilor pe materiale rigide, in rola sau a celor textile.
Deplasari de 1-2-3 zile in tara pentru interventii la clienti.
Se ofera:
- training profesional la partenerii externi (Austria, Italia, Grecia, Belgia);
- satisfactia de a lucra cu echipamente extrem de fiabile si de avea clienti multumiti;
- incadrarea intr-un colectiv tanar si performant si intr-un mediu de lucru placut si lipsit de stres;
- salariu motivant, bonusuri;
- autoturism, laptop, telefon, bonuri de masa.