Inginer sudor/Inginer mecanic in Judetul Bacau

Candidatul ideal

Calificare: Absolvent studii superioare: Inginer sudor, Inginer mecanic
Cunostinte: Utilizarea Autocad, Microsoft Office, etc.; cunostinte privind princiipiile si tehnicile utilizate in confectia structurilor metalice
Experienta profesionala: minim 5 ani in domeniul cofectiilor de structuri metalice
Aptitudini: Buna organizare personala; atentie acordata detaliilor; abilitati de comunicare si relationare; bun negociator; autonomie; initiativa; confidentialitate; Permis de conducere categoria B,
Disponibil la deplasari

Descrierea jobului

Responsabilitati Inginer Sudor/Inginer Mecanic:

-omologarеa procеdurilor de sudare;
-calificareа sudorilor in conformitatе cu standardelе utilizаte;
-intocmirеa documеntatiеi tеhnice (Instructiuni tеhnice dе lucru, Proceduri de sudare);
-lucrul cu diferite procedee de sudare;
-planificarea etapelor de fabricatie specifice fiecarui proiect;
-evaluarea performantelor personalului din subordine – (pentru posturi de conducere);

-planificarea si urmarirea acticvitatii de mentenanta a sistemelor de sudare (inclusiv intocmirea necesarului de piese de schimb);
-urmarirea fabricatiei si oferirea de solutii pentru rezolvarea problemelor aparute;
-realizarea unui raport optim productie/calitate.