INGINER TEHNIC OFERTARE in Medgidia

Candidatul ideal

Societatea noastra cauta coleg penrtru Compartimentul Tehnic - Ofertare, cu o experienta in domeniu, ne dorim o persoana proactiva, cu aptitudini de invatare.
Inginer cu studii superioare, de preferat in domeniul constructiilor: constructii hidrotehnice, civile, lucrari edilitare, imbunatatiri funciare, CFDP, etc;
Cunostinte Microsoft office (outlook, word, excel) – minim nivel mediu.
Nivel avansat reprezinta un avantaj;
Limba straina, de preferat engleza – nivel mediu;
Cunostinte program devize reprezinta un avantaj;
Cunostinte AutoCAD reprezinta un avantaj;
Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Initiativa in actiuni;
Orientare catre rezultate;
Simtul datoriei si al responsabilitatii.

Descrierea jobului

Urmărirea SEAP și depunerea ofertelor;
Urmărirea ofertelor transmise și a stadiilor licitațiilor curente;
Identificarea lucrărilor și întocmirea listelor și cantităților;
Analiza cererilor de ofertă din punct de vedere tehnic, economic și comercial;
Verificarea documentatiei de executie si intocmirea obiectiunilor privind necorelari intre proiect, documentatie economica si situatia din teren (NCS-NR);
Întocmirea cererilor de clarificări privind documentațiile pentru licitații;
Întocmirea și transmiterea cererilor de ofertă pentru furnizori și subcontractori;
Intocmirea situatiilor de lucrari, etc