Inginer / tehnician sisteme de securitate in Braşov

CHR electronics, societate cu sediul în Brașov, angajează:

Inginer / tehnician sisteme de securitate

Responsabilități:

Executare lucrări de service și PIF la clienți la cerere și pe contracte pentru sisteme de securitate, detecție și stingere incendiu

Execută lucrări de punere în funcțiune la client pentru sisteme de securitate, detecție și stingere incendiu

Întocmește documentele aferente activităților prestate (procese verbale, centralizatoare)

Se autoinstruiește conform planului de instruire

Analizează solicitarile clienților și oferă soluții tehnice viabile, în concordanță cu normativele în vigoare și cu tendințele pieții

Promovează soluțiile din portofoliul firmei și imaginea firmei

Gestionează eficient clienții și resursele alocate

Cerințe:

Studii superioare / medii în domeniul tehnic, electronic, telecomunicații

Cunoștințe de bază în domeniul electric

Experiență de minim 3 ani în domeniul sistemelor de securitate

Cunoștințe de utilizare calculator (sistem de operare Windows, Microsoft Office, programe specifice producătorilor echipamentelor de securitate)

Diplomă inginer / tehnician sisteme de securitate și detecție incendiu constituie un avantaj

Cunoștințe de limbă engleză

Cunoștințe sisteme de comunicații seriale, networking TCP-IP și baze de date constituie un avantaj

Spirit de inițiativă și orientare spre rezultat și soluții

Capacitate de adaptare, analiză și sinteză, fermitate, inteligență și comunicare

Disponibilitate pentru deplasari ocazionale

Permis conducere categoria B

Salariul este negociabil, in functie de experienta si cunostintele candidatului, precum și de performanța la locul de munca.

Candidații interesați, care corespund cerințelor sunt rugați să trimită CV.

Despre companie

CHR electronics este furnizor din 1993 pentru: echipamente de birou: copiatoare si multifunctionale: vanzare, inchiriere si service autorizat, solutii IT: consultanta, asistenta tehnica, echipamente hardware si software, service echipamente de birou, consumabile echipamente audio-video: echipamente de prezentare, sisteme de discutii, sisteme de traducere simultana, sisteme de sunet ambiental si de adresare publica, inchiriere echipamente audio-video echipamente de securitate: supraveghere video, sisteme de alarma, sisteme de control acces si pontaj, sisteme de detectie incendiu