Inlocuitor persoana responsabila (Farmacist) in Bucuresti

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate: Facultatea de Farmacie-obligatoriu;
• Experienţă minim 1 an in activitatea de distributie, manipulare si depozitare a medicamentelor sau in farmacii de circuit deschis;
• Cunoasterea legislatiei( 95/2006 cu modificarile si completarile ulterioare, ghidul privind buna practica de distributie angro a medicamentelor);
• Capacitate de adaptare la un mediu de lucru provocator;
• Capacitate de comunicare, organizare, atentie la detalii;
• Pachet MS Office

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Supraveghează respectarea regulilor de bună practică de distribuție și a procedurilor de calitate;
Menține și dezvoltă sistemul ISO 9001/ 2015 de calitate al companiei;
Verifică împreună cu Managerul de logistică, existența unor stocuri optime pentru medicamente;
Verifică dacă livrarea produselor se face în acord cu principiul rotației stocurilor
Se asigură ca livrarea produsele medicamentoase să fie însoțite de documente care să le ateste calitatea;
Verifică modul de depozitare al produselor farmaceutice;
Verifică concordanța între stocurile scriptice și cele faptice la diferitele produse farmaceutice;
Supraveghează operațiile de înregistrare a produselor și de distribuire a lor;
Se asigură de depozitarea corectă a produselor și de bunele condiții de transport, în conformitate cu procedurile de calitate;
Participă la auditurile efectuate de reprezentanții managementului superior;
Ține legătura cu Managerul de Logistică pentru procesele de retragere, rechemare inițiate de producători/autorități și se asigură că procesele sunt finalizate în termenul stabilit;
Confirmă împreună cu Managerul de Logistică solicitările de retur produse sosite de la Departamentul Sales, după analiza acestora;
Participă la efectuarea inventarului lunar și procedeaza împreună cu comisia de inventariere la reconcilierea stocului;
Efectuează corecții de caracteristici produs (lot și BBD) imediat ce se constată o neconformitate;
Se asigură de actualizarea prețurilor din sistem conform site CANAMED;
Asigură suport în efectuarea instruirilor periodice și generale;

Beneficii:
- un mediu de lucru in care pot fi invatate lucruri noi si care contribuie la dezvoltare profesionala
- o echipa formata din profesionisti, pasionati de activitatea lor
- beneficii ''materiale": decont transport, asigurare de viata, abonament medical la o clinica privata, abonament Bookster