Laborant-preparator lacuri si vopsele in Braşov

SC LOMILUX SRL angajeaza pentru punctul de lucru din Brasov preparator-laborant lacuri si vopsele. Calificare la locul de munca, nu este necesara experienta in domeniu.

Candidatul ideal:

- Buna organizare

- Atentie la detalii;

-Cunostinte minime operare PC, MS Office (Word, Excel);

- Organizat;

- Seriozitate;

- Orientat către calitate;

- Buna comunicare si lucru in echipa;

- Cunostinte in domeniul vopselelor un avantaj;

Descrierea jobului

- Manipulare bidoane lacuri si vopsele;

- Asezarea marfurilor in depozit;

- Reambalare lacuri si vopsele;

- Preparare vopsele si mixare culori;

- Dozare si mixare pigmenti;

- Receptionarea, gestionarea si eliberarea marfurilor din depozit (vopsele, materiale, consumabile, etc.);

- Organizarea si utilizarea eficienta a spatiului de depozitare a marfurilor;

- Mentine in buna stare de functionare echipamentele de laborator, curata echipamentul din dotarea laboratorului;

- Mentine stocurile de consumabile necesare in laborator;

- Continua dezvoltarea tehnica personala.

- Te rugam aplica cu Cv-ul tau.

Despre companie

ICA (Industria Chimica Adriatica) este o companie specializata in productia de vopsele si lacuri pentru suprafete lemnoase. Compania a fost infiintata in 1971 de catre Claudio Paniccia, fiind condusa de el pana in prezent, impreuna cu membrii familiei sale.