Logistician planificare productie in Sibiu

Ihre Aufgaben

Descrierea jobului

  • Asigurarea comunicarii eficiente cu clientul final;
  • Planificarea, lansarea si urmarirea comenzilor din planul saptamanal de productie;
  • Planificarea, comandarea si supravegherea livrarilor de materiale la termen, astfel incat sa se respecte termenul de livrare catre client;
  • Efectuarea planului de productie in concordanta cu disponibilitatea capacitatii impartite cu alti clienti;
  • Modificarea planului de productie in cazuri de lipsa de materiale, capacitate (echipamente) sau alte probleme;
  • Participare la sedintele zilnice de planificare a productiei;
  • Introducerea masurilor de escaladare si informare necesare persoanelor in cauza, in caz de intarziere iminenta la livrare catre client.
  • Ihr Profil

    Candidatul ideal

  • Studii superioare sau experienta relevanta intr-o pozitie similara
  • Operare PC - MS Office nivel avansat si SAP modul PP
  • Experienta minima de 2 ani intr-un post similar
  • Abilitati de comunicare si relationare cu clientii (interni si externi)
  • Abilitatea de a scrie / prezenta rapoarte si implicarea activa in imbunatatirea procedurilor de lucru;
  • Limba engleza la nivel avansat, germana reprezinta un avantaj
  • Persoana organizata ordonata si proactiva
  • Contact