Lucrător comercial Logistică (IBES) - IKEA Băneasa in Bucuresti

DE CE O SĂ NE PLACĂ DE TINE
DESPRE LOCUL DE MUNCĂ

În calitate de Lucrător comercial, contribui la pregătirea comenzilor online. Trebuie să fii capabil să gândeşti şi să acţionezi eficient şi sigur, pentru a asigura o funcţionare constantă a fluxului de marfă care are ca rezultat disponibilitatea produselor potrivite pentru clienţi. Vei realiza aceste obiective folosindu-te de cunoştinţele specifice IKEA, modul de lucru IKEA şi de experienţa colegilor tăi.

PROFIL

Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa ta includ:
• Cunoștințe de utilizare PC si sisteme de operare case de marcat
• Bune abilități de comunicare si relaționare
• Orientat către găsirea de soluții
• Flexibilitate in lucrul cu clienții
• Entuziasm față de munca ta și față de lucrul într-o echipă.
• Capabil de a prioritiza și organiza munca, pentru a utiliza timpul eficient.
• Bună disciplină personală, o abordare flexibilă față de muncă și față de schimbări.
• Capacitatea de a prelua inițiativa.
• Atenție la detalii
• Poate manipula colete de 25 kg

RESPONSABILITĂȚILE TALE
Responsabilităţile tale vor include:

• Răspunde de înregistrarea si exactitatea tranzacțiilor la emiterea
facturilor fiscale sau facturilor de retur ;
• Respectă procedurile privind preluarea si returnarea banilor proveniți din
vânzări (cash, tranzacții PIN) si de completare a documentelor utilizate in procedurile de lucru (dispoziție de plată) ;
• Colaborează, informează și răspunde pozitiv acelor solicitări care țin de atribuțiile și responsabilitățile sale venite din partea altor colegi.
• Răspunde și este responsabil de păstrarea curățeniei în aria sa de activitate.
• Respectă regulile și procedurile interne existente.
• Folosește un limbaj profesional.
• Acţiunea proactivă pentru a menţine siguranţa şi securitatea pentru clienţi şi colegi, în zonele de responsabilitate.
• Colaborarea cu colegii pentru a îmbunătăţi experienţa de cumpărare a clienţilor şi pentru a genera mai multe vânzări.
• Implementarea proceselor stabilite, a metodelor de lucru şi a procedurilor, inclusiv a sistemelor şi tehnicilor IT.

ÎMPREUNĂ FORMĂM O ECHIPĂ
În cadrul echipei noastre, suntem mândri să vedem cum toți cei din jur se dezvoltă, așa că încurajăm oamenii să experimenteze, să testeze, să încerce - chiar dacă uneori dăm greș. Dar, cât timp învață pe parcurs... Știm că totul se schimbă mai rapid astăzi și că uneori trebuie să ne îndreptăm spre necunoscut. Așa că mergem în direcția aceea și explorăm noile posibilități și modalități de a face lucrurile, astfel încât atât angajații noștri, cât și afacerea noastră să prospere.

IKEA oferă un mediu de lucru interesant şi dinamic pe o piaţă globală. Deoarece suntem lider mondial în amenajarea şi decorarea locuinţelor, îţi oferim oportunităţi excepţionale de a creşte şi a te dezvolta împreună cu noi.