Manager Calitate in Lugoj

Candidatul ideal

- cunostinte operare MS Office
- experienta in lucru cu un ERP
- lean management
- capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate
- capacitate de a lucra in echipa
- limba germana constituie un avantaj

Descrierea jobului

- realizarea controlului calitativ la intrare, iesire si pe fluxul de fabricatie;
- gestionarea / prelucrarea reclamatiilor;
- intelegerea nevoilor si cerintelor clientului pentru a dezvolta procese eficiente de control al calitatii ;
- lansarea de propuneri de imbunatatire continua;
- raportarea periodica a indicatorilor de performanta catre management;
- coordonarea echipei de calitate;
- analize statistice;
- identificarea, abordarea si propunerea de solutii si actiuni corective;
- documentarea rapoartelor, evaluarilor si actiunilor corective.