MANAGER DISTRIBUTIE ZONA EST in Iaşi

Candidatul ideal

Aplica la noi dacă îți place să dezvolți, sustii, motivezi, provoci echipa de distribuție pe care o coordonezi spre obținerea unor rezultate incitante, care sa aduca satisfacție tuturor celor implicati in proces (tu, membrii echipei, conducerea companiei si nu in ultimul rand .. clientii)!

- Experienta de minim 1 an in managementul vanzarilor de distributie (de preferat FMCG sau/si B2B);
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitatea de a conduce/coordona echipe;
- Capacitatea de a lua decizii;
- Rezistenta la stress;
- Bun utilizator de PC;
- Abilitati organizatorice excelente;
- Inteligent, integru, dinamic, corect, intransigent, serios, responsabil, loial;
- Autocontrol;
- Disponibil la deplasare in zona alocata (Iasi, Neamt, Bacau, Vrancea, Buzau etc.).

Descrierea jobului

- Realizarea, impreuna cu echipa de distributie, a planului de vanzari stabilit pentru zona pe care o coordoneaza;
- Planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza programul de activitate al agentilor de distributie pe care ii are in subordine;
- Preia agentii nou angajati dupa perioada de instruire si ii ajuta sa se integreze in activitate;
- Realizeaza analize de eficienta si ia decizii in baza acestora;
- Raporteaza catre Directorul national de vanzari;
- Se incadreaza in limitele bugetului alocat.

Anunţ expirat