MANAGER IT in Voluntari

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate
Experienta dovedita ca manager IT sau experienta profesionala relevanta
Cunostinte excelente despre managementul tehnic, analiza informatiilor si hardware-ul computerului
Cunostinte in implementarea, dezvoltarea si intretinerea sistemelor informatice
Cunostinte de lucru cu servere Microsoft
Cunostinte de lucru cu baza de date ORACLE
Cunostinte de lucru cu aplicatia SIVECO - prezinta un avantaj
Abilitati de comunicare cu utilizatorii
Cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Coordoneaza departamentul IT;
Gestioneaza tehnologia informatiei si sistemele informatice;
Coordoneaza intretinerea Sistemului Informatic si de Comunicatii (Servere, PC-uri, Aplicatii client-server, Intranet, Internet, VPN, Telefonie fixa si mobila etc.);
Analizeaza cererile de dezvoltare sau schimbare si propune solutiile adecvate;
Analizeaza si valideaza specificatiile functionale pentru rapoarte sau functii noi;
Aplica procedurile de dezvoltare, testare si de rezolvare a incidentelor;
Asigura confidentialitatea, integritatea, securitatea informatiilor, accesul la retea si sistemele de backup