Manager magazin / Consultant Vanzari Optica Medicala Galati in Galaţi

Candidatul ideal

Manager de magazin:
- Experienta relevanta intr-o pozitie similara, preferabil in coordonarea unei echipe de vanzari in domeniul opticii medicale
-Lider dinamic, responsabil, creativ, capabil sa implementeze strategiile de promovare si dezvoltare ale afacerii si angajaţilor
-Excelenta in customer service (deservirea clientilor), amabilitate si orientare catre client
-Rezistenta la stres, flexibilitate
-Implicare si responsabilitate fata de activitatea desfasurata , orientare catre rezultate
-Abilitate de a planifica si atinge obiective pe termen mediu sau lung
-Buna capacitate de coordonare si organizare, spirit de echipa

Consultant Vanzari Optica Medicala:
- Studii medii/superioare
- Experienta relevanta in domeniul opticii medicale
- Cunostinte oprerare PC
- Abilitati bune de organizare, de comunicare
- Entuziasm, determinare, initiativa
- Atitudine pozitiva, spontaneitate si dinamism
- Profesionalism, orientare catre client, responsabilitate

Experienta relevanta intr-o pozitie similara, in cadrul unei echipe de vanzari in domeniul opticii medicale este obligatorie

Descrierea jobului

-Realizarea bugetului si targetului de vanzari
-Coordonarea, dezoltarea si motivarea echipei in vederea atingerii obiectivelor de vanzari
-Gestionarea programului de lucru, supervizarea si instruirea angajatilor din subordine
-Asigurarea unei bune functionari a showroom-ului din punct de vedere tehnic si organizatoric
-Asigurarea unui nivel corespunzator de customer service
-Pregatirea si participarea la derularea inventarelor
-Respectarea standardelor de calitate interne ale companiei
-Promovarea si vanzarea produselor sau serviciilor oferite, in functie de nevoile consumatorilor
-Consilierea clientilor, vanzarea ramelor si lentilelor de ochelari
-Cunosterea in detaliu a cataloagelor de produs pentru producatorii de lentile oftalmice

-Intampinarea clientilor
-Consilierea si indrumarea clientilor
-Experienta in domeniu
-Derularea activitatilor de vanzare produse si servicii in centru de optica si oferirea de consultanta de specialitate clientilor

Beneficii:
-Mediu de lucru placut, garantat :)
-Pachet salarial - format din salariu fix competitiv in functie de experienta si bonusuri din vanzari corelate cu performanata magazinului
-Programe de dezvolvare anuale si traininguri de specialitate
-Dezvoltare profesionala