Manager Marketing - Produse Cosmetice in Bucuresti

Candidatul ideal

- minim 3-4 ani experienta in marketing, comunicare, branding;
- experienta in promovarea produselor cosmetice: produse unghii false, make-up;
- experienta in coordonarea unei echipe de marketing;
- limba engleza nivel avansat;
- abilitati organizatorice, simt estetic si spirit de initiativa dezvoltat;
- creativitate, flexibilitate și originalitate;
- cunostinte / experienta in marketing online si social media;
- foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului.

Descrierea jobului

- branding-ul, lansarea si promovarea produselor cosmetice LUXORISE si SensoPRO Milano;
- implementarea si dezvoltarea strategiei de brand si dezvoltarea strategiei de comunicare;
- identificarea noilor oportunitati pentru brandul in cauza;
- asigurarea succesului brandului, a dezvoltarii acestuia si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;
- colaboreaza cu Managerul de Marketing Digital pentru a dezvolta strategia de promovare online si optimizare a conversiilor / vanzarilor;
- lucreaza cu Managerul de Vanzari pentru a dezvolta strategia de vanzari;
- are experienta in eCommerce si Marketing Digital si stie sa lucreze cu Google Analytics la nivel mediu;
- ajuta la branding-ul si face propuneri de optimizare a imaginii magazinelor noastre online;
- se ocupa de lansarea si promovarea magazinelor din Mall-uri - Bucuresti;
- organizeaza si promoveaza participarea la targuri de produse cosmetice ROMEXPO etc.;
- lucreaza cu designer-ul pentru a crea ambalaje pentru produse cosmetice cu brandul LUXORISE ce urmeaza a fi date in productie in fabrica (conceptia de ambalaj produs, imagine produs, informatii produs, elemente de promovare produs etc.);
- studierea pietei de make-up si unghii false, propunerea de noi produse in tendinte ce urmeaza sa fie produse cu brandul firmei noastre LUXORISE;
- permanenta studiere a pietei si a evolutiei vanzarilor, pentru a cunoaste in orice moment situatia din piata;
- determinarea obiectivelor / strategiei brandului, atat pe termen scurt, cat si pe termen lung si crearea planului de activitate;
- monitorizarea continua a propriului brand, dar si a dezvoltarii competitorilor - mai ales anticiparea strategiei si potentialelor miscari ale competitiei.

Beneficii :
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa;
- posibilitatea de dezvoltare profesionala;
- mediu de lucru placut;
- pachet salarial motivant corelat cu experienta;
- bonusuri lunare in functie de performante.

Sediul este situat langa statia de metrou Aviatorilor.