MANAGER MENTENANTA SALONTA in Aleşd

Candidatul ideal

Cerinte:

Studii superioare (profil tehnic )
Experienta in domeniu de minim 2 ani ( automotive - constituie avantaj);
Comunicare;
Flexibilitate;
Rezistenta la stres;
Leadership;
Coordonare echipa
Permis de conducere categoria B;
Relocare Salonta ( jud. Bihor)

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Este responsabil de operarea fara defectiuni a masinilor si echipamentelor ;
Organizeaza munca in propriul departament ;
Este responsabil de planificarea bugetului si urmarirea lui ;
Tine evidenta necesara pentru mentenanta preventiva si planifica consumul de piese de schimb;
Este responsabil de protectia proprietatii companiei si a securitatii fabricii ;
Este responsabil de implementarea programului de training pentru subordonati ;
Implementeaza sistemul de calitate cerut ;
Responsabil de evidenta masinilor si a sculelor ;
Comanda alte servicii de intretinere, materiale si consumabile necesare pentru mentenata ;
Organizeaza mentenanta preventive;
Coopereaza cu contractorii cladirii, electric, tehnologic , furnizori de utilaje;
Este responsabil de managementul mentenantei masinilor si sculelor , al documentelor de control al mentenantei si de tinerea la zi a informatiilor despre masini si scule ;
Sugereaza si realizeaza ciclurile de reparatii preventive ;
Gaseste cauza defectelor si ia masuri corective;
Propune casarea sau vinderea mijloacelor fixe amortizate;
Participa si raspunde de punerea in functiune a masinilor si echipamentelor;
Planifica si are grija de oprirea masinilor;
Planifica fonduri pentru planul de reparatii si este responsabil de buget ;
Aproba documentatia tehnica pentru masini si echipamente.