MANAGER PROIECTE REZIDENTIALE SI INDUSTRIALE in Braşov

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare
Carnet de conducere categoria B
Minimum 3 ani de experienta in vanzari (avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii si cunoasterea mediului de afaceri)
Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare
Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor stabilite
Cunostinte operare MS Ofice (Excel, Word)

Descrierea jobului

Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti: constructori, santiere, dezvoltatori imobiliari,cabinete de arhitectura
Organizarea activitatii de vanzare, reprezentare si derulare a contractelor comerciale
Raportari periodice conform cu agenda interna
Realizarea si intretinerea bazelor de date specifice postului
Ofertare, analiza si suport pentru clientii de care este responsabil
Cooperare proactiva si functionala cu reprezentantii celorlalte departamente
Analizarea evolutiei pietei si identificarea de noi oportunitati de vanzare a produselor
Se ofera masina de serviciu, telefon, laptop, tableta.