Manager Relatii Clienti Microfinantare in Alexandria

Candidatul ideal

Posturile sunt locate in Cluj-Napoca si Alexandria.
• Studii superioare economice finalizate;
• Experienta relevanta in activitatea de vanzare/analiza Microfinantare/IMM;
• Cunostinte economice/contabile temeinice;
• Abilitati excelente de vanzare, consiliere clienti si identificarea celei mai adecvate solutii de finantare a acestora;
• Abilitati excelente de comunicare si relationare;
• Spirit de echipa, adaptabilitate & perseverenta in atingerea obiectivelor.

Descrierea jobului

• Identifica si initieaza actiuni de promovare a produselor de microfinantare la nivelul pietei locale;
• Monitorizeaza portofoliul propriu de clienti, atat in vederea dezvoltarii continue a relatiei de afaceri cu acestia, cat si pentru mentinerea unui nivel de calitate optim;
•Evalueaza bonitatea clientilor care solicita un produs de credit si propune solutii de finantare adecvate nevoii acestora.