Manevrant Vagoane in Arad

Candidatul ideal

Conpania Cerfersped angajeaza manevrant vagoane !!!
Deține certificat de calificare în meseria de Manevrant de vagoane;
Este autorizat AFER pentru exercitarea funcției de Manevrant de vagoane;
Este apt din punct de vedere medical și psihologic în conformitate cu prevederile in vigoare;
Are experiență pe un post similar de minim 1 an;
Nu are întreruperi în exercitarea funcției care să depășească 12 luni.
Compania Cerfersped opereaza transporturile doar cu material rulant nou!!! Locomotive tip LEMA si Siemens Smartron!!!
Se ofera salariu motivant, prime de fidelizare si conditii de munca exceptionale!

Descrierea jobului

Executa operațiile de manevră in condiții de siguranță;
Este subordonat Șefului de manevră si execută toate ordinele si dispozitiile primite de la acesta;
Executa legarea – dezlegarea vagoanelor intre ele;
Executa strangerea – slabirea franelor de mana, așezarea – ridicarea sabotilor de mana la si de la rotile vagoanelor;
Transmite semnale cu instrumente portative, in scopul realizarii manevrelor.