Mecanic intretinere si reparatii in Bihor

Mecanic intretinere si reparatii

Adecco Resurse Umane recruteaza rolul de mecanic intretinere pentru clientul sau, unul dintre cei mai mari producatori in fabricarea de volane,respectiv CNC –utilaj cu control numeric pentru debitare lemn si utilaj cu laser pentru taierea materialelor fieroase si nefieroase.

Candidatul ideal

  • Studii de specialitate: minim liceul / scoala tehnica profil mecanic
  • Experienţă in productie / exploatare utilaje constutuie avantaj
  • Tenacitate si perseverenta

  • Descrierea jobului

  • Remedierea oricaror deficiente semnalate de operatori si asigurarea functionarii in parametrii normali a tuturor utilajelor de pe linia de fabricatie.
  • Asigurarea mentenantei dispozitivelor si echipamentelor liniei tehnologice si a stocului de siguranta pentru piesele de schimb aferente.
  • Efectuarea reviziilor planificate la termenele stabilite si a reparatiilor neplanificate in cat mai scurt timp posibil.
  • Mentionarea in inregistrarile aferente a lucrarilor efectuate.
  • In cazul producerii unui accident tehnologic, avarie, calamitati, inlaturarea acestora si repunerea in functiune a instalatiilor.
  • Cunoasterea si respectarea instructiunilor privind sanatatea si securitatea muncii si situatiile de urgenta.
  • Asigurarea si mentinerea curateniei la locul de munca, purtarea echipamentului de protectie adecvat.
  • Executa si alte sarcini conform specificului locului de munca solicitate de seful direct sau de conducerea companiei.
  • Asigură funcţionarea maşinilor, utilajelor şi a echipamentelor mecanice.

  • Locatie
    Biharia
    Beneficii:

    -un salariu de incadrare de 5128 lei –net 3000 lei:
    -un premiu lunar de 600 lei.
    -un bonus trimestrial de 400 lei,
    -ore suplimentare platite,
    -tichete de masa in valoare de 15 lei,
    -o masa calda pe zi.
    -program 1 schimb cu posibilitate de interventie