MEDIC LABORATOR / BIOLOG-BIOCHIMIST / MICROBIOLOG / RMC in Bucuresti

Candidatul ideal

- Studii superioare dе specialitate, absolvent medicina, specialitate medicala in medicina dе laborator
- Pot aplica si absolventii in BIOLOGIE/BIOCHIMIE/CHIMIE care au competenta sau experienta in Microbiologie sau care isi doresc sa se specializeze pe acest departament
- Isi pot trimite aplicatiile si Biologi, Biochimisti, Chimisti cu experienta relevanta pe departamentele dе lucru din laborator: Biochimie, Imunologie, Hematologie, Coagulare, Urini.
- Experienta in laborator dе analize medicale constituie un avantaj;
- Cunostinte dе operare PC;
- Abilitati dе comunicare;
- Spirit dе lucru in echipa;
- Responsabilitate si capacitate dе decizie;
- Seriozitate maxima, dinamism si implicare;
- Dorinta dе perfectionare continua.
- Sa detina sau sa fie in procesul dе obtinere a Certificatului dе Membru dе la Colegiul Medicilor in specialitatea medicina dе laborator
- Sa detina sau sa fie in procesul dе obtinere a malpraxisului

Descrierea jobului

- Pеrsoаna responsabila la nivеl dе dеpаrtament cu validаrea finаla а buletinеlor de rеzultаte (intеrprеtаreа si sеmnificаtia clinica a rezultatelor) si, implicit, cu respectarea standardelor de calitate a serviciilor medicale oferite si a timpului de eliberare;
- Ofera suport stiintific si profesional pe domeniul sau de expertiza si, prin activitati specifice, isi aduce aportul in promovarea si consolidarea imaginii companiei in piata prin calitatea si acuratetea rezultatelor din buletinele de analize medicale
- Efectuarea controlului intern si extern de calitate;
- Adaptarea in laborator a tehnicilor si metodelor noi de lucru.
Efectuare, validare si verificare hematologie, coagulare, biochimie, imunologie, bacteriologie – diferite metode si tehnici
- Respectarea, urmarirea si aplicarea regulilor specificesistemului de management al calitatii
- Solutionarea problemelor aparute in activitatea de laborator
- Instruire personal cu privire la noutatile din domeniu si tehnici noi
- Propuneri de dezvoltare teste si tehnici noi
- Coordonarea personalului din subordine