Medic medicina muncii in Constanţa

Candidatul ideal

- Detii Certificat de membru de la Colegiul Medicilor si Asigurare Malpraxis valabile pe anul in curs;
- Ai experienta minim 2 ani pe o pozitie similara
- Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine, seriozitate si responsabilitate, abilitati de lucru in echipa, proactivitate, implicare
- Ai cunostinte de utilizare calculator - nivel mediu.

Descrierea jobului

- Efectuarea examenului clinic general si al investigatiilor suplimentare corespunzator legislatiei de medicina muncii;
- Efectuarea examenelor medicale complementare, a analizelor de laborator si a explorarilor paraclinice necesare în functie de tipul de expunere si de solicitările postului de munca;
- Informarea celorlalte departamente (medical, client service ) cu privire la cazurile problema;
- Realizarea unei anamneze corecte;
- Utilizarea ghidurilor clinice implementate;
- Examinarea corespunzatoare a pacientilor, utilizand toate resursele necesare stabilirii unui diagnostic corect in conformitate cu ghidurile clinice;
- Informarea pacientului in legatura cu afectiunea de care sufera, evolutie, prognostic;
- Completarea documentatiei legata de examinarea pacientului (dosar medical, cod de boala, buletine de analize,timiteri, etc.).

   Daca te incadrezi descrierii de mai sus, te asteptam in echipa noastra. Te rugam trimite CV cu experienta necesara si scrisoare de recomandare.

Despre companie

Iowemed este unul dintre cele mai importante branduri medicale la nivel local, renumit pentru excelenta in furnizarea de servicii medicale de inalta calitate, prin intermediul unei echipe dedicate de peste 150 de medici si asistenti. Reteaua Iowemed ofera peste 30 de specialitati medicale la cele mai inalte standarde, atat pentru pacienti individuali, cat si pentru angajatii din companii. Iowemed ofera, de asemenea, servicii de Medicina Maritima, pentru cei care au nevoie de certificate medicale specifice pentru activitatile de navigatie.