Medical Claims Officer in Bucureşti

Candidatul ideal

Acest anunt se adreseaza doar absolventilor de medicina

• Persoana organizata, analitica, atenta la detalii;
• Preocupare pentru corectitudine si acuratete;
• Bune abilitati de comunicare;
• Orientare catre client si capacitate de rezolvare de probleme;
• Capacitate de sinteza si luare de decizii;
• Orientare spre rezultate si respectarea termenelor;
• Persoana integra, capabila sa aplice principiile si regulile de confidentialitate impuse de companie.
• Studii universitare finalizate - Facultatea de Medicina;
• Experienta necesara - Experienta in domeniul medical (in orice domeniu).
• Cunostinte operare calculator - Microsoft Office (Excel, Word);
• Limbi straine - Engleza – cel putin nivel mediu.

Descrierea jobului

• Analizeaza concordanta dintre necesitatea medicala obiectiva si serviciile recomadate din perspectiva diagnosticului diferential si al investigatiilor paraclinice;
• Intocmeste documentatia necesara stabilirii deciziei asupra dosarelor de dauna;
• Proceseaza daunele in baza de date, conform procedurii de lucru si in concordanta cu rezolutia fiecarei daune;
• Gestioneaza cazurile non-standard, in colaborare cu departamentul de evaluare a riscului si cu departamentul juridic;
• Mentine legatura cu furnizorii de servicii medicale agreati pentru obtinerea documentelor medicale;

Vino sa faci parte dintr-o echipa de experti in asigurari private de sanatate, care ofera clientilor nu doar produse de asigurare, ci solutii reale pentru fiecare etapa a vietii lor. Daca ai experienta profesionala necesara sau esti doar la inceputul carierei, dar iti doresti oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu financiar dinamic, te asteptam sa te alaturi echipei Signal Iduna.

Anunţ expirat