​Ofiter bancar-administrare generala (Arhivist) in Bucuresti

Candidatul ideal

Educatie: Studii superioare de specialitate arhivist
Limbi straine: Engleza, nivel mediu/avansat
Experienta profesionala: 3 - 5 ani in activitatea privind administrare arhivelor
Abilitati/ cunostinte specializate:

cunoasterea legislatiei emise de autoritatile in domeniul arhivelor

abilitati IT (MSWord, Excel, Powerpoint etc) nivel mediu/avansat

Competente:

capacitate de organizare a volumului propriu de munca si de stabilire a prioritatilor

capacitate de a lucra sub presiune si de a respecta termenele

abilitati de comunicare verbala si scrisa

capacitate de concentrare si atentie la detalii

Descrierea jobului

Ofiter bancar-administrare generala (Arhivist)
Obiectivul / misiunea postului

Organizarea si coordonarea activitatii arhivistice in Banca Romaneasca, pastrarea evidentei documentelor aflate in depozitul de documente sau la creatori, in conformitate cu prevederile Legii Arhivelor nationale si procedurilor bancii. Indeplineste si alte sarcini administrative.

Responsabilitati principale

tine evidenta dosarelor din depozitul de documente si a celor aflate la creatori
asigura consultarea documentelor arhivate si participa la inventarierea anuala a documentelor
face propuneri pentru modificarea nomenclatorului arhivistic al bancii
comunica cu personalul corespondent din Arhivele Nationale in vederea actualizarii permanente a reglamentarilor in domeniu
comunica cu furnizorii externi de servicii de arhivare, in vederea derularii eficiente a contractelor incheiate cu acestia
Indeplineste si alte sarcini administrative.

Contacte si relatii de afaceri

Interne: Toate directiile din Centrala si unitatile operative
Externe: Contractori si prestatori de servicii depozitari de arhiva