OFITER CREDITE in Câmpulung Moldovenesc

Candidatul ideal

Microcreditarea este un domeniu care iti este familiar sau doresti sa iti construiesti o cariera in acest domeniu? Esti o persoana cu bune abilitati de vanzare si relationare? Ai experienta anterioara de analiza preliminara pe dosare de business sau esti macar familiar cu notiunile primare de contabilitate si analiza financiara si iti doresti sa inveti mai mult?

Daca ai deja experienta in microcreditare, apartenenta la grupul Erste si BCR te vor ajuta sa iti dezvolti portofoliul de clienti. Iar daca nu ai experienta, te asteptam alaturi de noi pentru a invata si a-ti dezvolta o cariera in acest domeniu.

PROFILUL CANDIDATULUI:
- Licentiat in stiinte economice sau administrarea afacerilor
- Experienta in vanzari in domeniul bancar/ institutii de creditare constituie avantaj
- Cunostinte despre analiza preliminara a dosarelor de credit constituie avantaj
- Cunoasterea pietei locale de microcreditare constituie avantaj
- Spirit antreprenorial, initiativa, dinamism, flexibilitate
- Abilitati de comunicare si relationare
- Permis auto categoria B – experienta minim 1 an
- Disponibil pentru munca pe teren si deplasari in interes de serviciu
- Adaptabil, motivat si dornic sa invete
- Persoana proactiva, orientata spre rezultate si catre client, cu abilitati de a lucra in echipa

Descrierea jobului

Postul de OFITER CREDITE presupune in primul rand sa asiguram micilor intreprinzatori atat din zonele rurale cat si urbane acces la servicii financiare de calitate atunci cand au nevoie, Pentru asta, colegii nostri pun accentul pe dezvoltarea unei relatii de incredere si de ajutor prin consilierea clientilor in toate problemele cu care se confrunta. Ne dorim colegi care isi doresc sa poata face o diferenta pentru acei clienti care nu au posibilitatea de a primi finantare din alta parte, respectiv din sistemul bancar. Speram ca vei fi unul dintre ei.

Principala activitate va consta in identificarea de noi clienti si fructificarea lead-urilor pentru dezvoltarea pietei locale de microcreditare, avand ca scop final crearea unui portofoliu la nivelul zonei. Rolul necesita abilitatea de a prospecta piata si de a dezvolta relatii durabile cu clientii prin oferirea unei palete diversificate de produse de creditare si servicii conexe.

Rolul de Ofiter Credite in cadrul BCR Social Finance IFN S.A presupune derularea urmatoarelor responsabilitati:

- Identificarea profilului potentialilor clienti pentru microcreditare
- Vanzarea directa a produselor de creditare
- Identifica potentiali clienti si stabileste intalniri cu acestia in vederea prezentarii produselor de creditare
- Intocmirea dosarelor de credit in concordanta cu procedurile de creditare
- Analiza preliminara a dosarelor de credit in concordanta cu procedurile de creditare
- Asigurarea mentinerii unui risc scazut al portofoliului de credite
- Urmareste rambursarile alaturi de departamentele specializate din Centrala, coordoneaza activitatile de monitorizare a clientilor
- Intocmeste la cerere rapoarte si planuri de activitate in concordanta cu procedurile de creditare

BENEFICII
- Salariu fix, tichete de masa si bonusuri lunare corelate cu realizarea targetului de vanzari si mentinerea unui risc scazut al portofoliului de credite
- Mediu de lucru dinamic care sprijina angajatii cu spirit antreprenorial
- Membru al unei echipe de profesionisti
- Apartenenta la un mare grup international din domeniul financiar-bancar - Erste Group
- Oportunitati de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe experimentate, aflata in plina ascensiune