Ofiter de Conformitate in Bucuresti

Candidatul ideal

Ce rol te asteapta in echipa eMAG?

  • Identificarea cerintelor legale privind comercializarea de catre eMAG a produselor din oferta sa comerciala sau a categoriilor de produse ce urmeaza a fi introduse in oferta comerciala a eMAG si transmiterea acestora departamentelor implicate
  • Verificarea conformitatii produselor de pe platforma eMAG cu cerintele legale de comercializare / cerintele tehnice / de calitate
  • Identificarea si evaluarea riscurilor legate de neconformitatea produselor comercializate de eMAG, ce deriva din neindeplinirea cerintelor legale
  • Intocmirea procedurilor interne referitoare la conformitatea produselor, aducerea acestora la cunostinta departamentelor implicate, precum si revizuirea/actualizarea lor periodica sau ori de cate ori intervin modificari legislative
  • Implementarea masurilor necesare in vederea asigurarii conformitatii
  • Intocmirea fiselor de produs / categorii de produse cu cerintele de conformitate
  • Colaborarea cu celelalte departamente pentru asigurarea aplicarii procedurilor interne de conformare si a legislatiei relevante

Descrierea jobului

Stii ca te potrivesti daca bifezi:

  • Studii superioare
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara, de min. 2 ani
  • Bune cunostinte privind legislatia generala si reglementarile specifice in domeniul comercializarii si conformitatii produselor
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Utilizarea pachetului MS office
  • Capacitate de decizie rapida, comunicare interpersonala, lucru in echipa, spirit analitic si sintetic, initiativa, capacitate de a lucra in conditii de stres
  • Cunoasterea legislatiei vamale constituie un avantaj