Ofiter recuperare prin Vizite Bucuresti- lfov- Ialomita in Ilfov

Candidatul ideal

Permis categoria B
Minim 1 an experienta bancara/experienta recuperari pe teren
Experienta in relationarea cu clientii
Abilitati de organizare, planificare si prioritizare

Descrierea jobului

Efectuarea de vizite pe teren in vederea obtinerii “promisiunii de plata”, respectand procedurile si regulile interne de lucru.
Utilizarea informatiilor necesare din bazele de date existente pentru informarea corecta a clientilor debitori existenti in strategia de lucru (PF si Micro).
Consultarea altor baze de date pentru identificarea unor modalitati noi de contact a clientilor debitori, altele decat cele inregistrate in evidentele bancii.
Inregistrarea concluziei vizitei efectuate in baza de date a clientilor debitori, potrivit procedurilor interne de lucru.
Efectuarea de propuneri de instituire hold-uri, blocari facilitati de credit si retrageri din disponibilul existent pentru acoperirea restantelor.
Efectuarea de oferte de reducere / restructurare a datoriilor inregistrate, in baza criteriilor de eligibilitate stabilite.
Preluarea apelurilor primite de la clientii din portofoliu si negocierea sumelor restante.