Ofiter suport colectare credite - BT Direct IFN SA in Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte post:
Studii necesare: studii superioare
- Cunostinte utilizare calculator: Microsoft Office (MS Excel, Power Point, Word, MS Access)
- Capacitate analitica si atentie la detaliu
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Buna cunoastere a politicilor si procedurilor din aria de activitate si cele generale ale institutiei

Descrierea jobului

In ce consta activitatea ta?
- Solicita, monitorizeaza si inregistreaza in aplicatie primirea dosarelor selectate pentru declansarea procesului de executare silita;
- Centralizeaza, verifica, analizeaza dosarele de credit selectate pentru procesul de executare silita si intocmeste dosarul de executare, in vederea recuperarii debitelor restante;
- Genereaza si transmite notificarile debitorilor / codebitorilor;
- Monitorizeaza si arhiveaza dosarele de executare precum si toate documentele emise/ transmise/ sau primite in procesul de executare;
- Intocmeste memo-urilor si paf-urilor necesare, in vederea efectuarii platii taxelor sau facturilor din cadrul serviciului.

Ce oferim noi?
- Mediu de lucru activ;
- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa proactive;
- Posibilitatea de a avea acces la informatie;
- Training pe produse, comunicare si proceduri necesare desfasurarii activitatii zilnice;
- Salariu fix atractiv, plus bonuri de masa;
- Bonus in functie de performante.