Operational transport - maritim in Constanţa

Candidatul ideal

Experiență în domeniul transportului maritim (3- 5 ani);
Cunoștințe de limba engleză (oral si scris)– nivel avansat;
Persoană dinamică, ambițioasă; cu foarte bune abilități de comunicare și organizare;
Inițiativa, capacitate de munca in echipa, atenție acordata detaliilor, rezistenta la stres,seriozitate, buna organizare, punctualitate;
Microsoft Office – Word / Excel – nivel avansat.

Descrierea jobului

Efectuarea operatiunilor necesarea in vederea eliberarii containerelor ajunse in Portul Constanta.
Bun cunoscator al pietei de transport maritim containerizat – IMPORT - EXPORT
Follow up la fiecare oferta in vederea obtinerii comenzilor de transport;
Contactarea clientilor si mentinerea unei relatii de afaceri permanente cu acestia;
Verificare corespondenta sosita referitoare la navluri si transport intern;
Indosariere corespunzatoare a corespondentei si comenzilor de transport;
Transmiterea comenzilor de transport catre agentii din portul Constanta si verificarea informatiilor trimise de acestia;
Informarea clientilor cu privire la transporturile comandate de ei pentru a evita orice problema survenita in derularea transportului maritim.;
Responsabil pentru aprobarile de eliberare a conosamentelor la clientii cu restante la care agentul de booking a dat comanda de transport aferenta, dupa consultarea prealabila cu superiorii;
Crearea si mentinerea unei baze de date interna a clientilor de export, a situatiei exporturilor derulate de aceastia;
Asigurarea in permanenta a unei relatii profesionale in concordanta cu principiile de functionare a firmei Top Expert DCE SRL
Respectarea procedurilor si regulamentelor specifice firmei Top Expert DCE SRL
Schimb de informatii referitor la evolutia pietei, clienti comuni export-import, vizite/intalniri cu clienti etc. in vederea maximizarii profitului.

Descrierea companiei

TRANSPORT DE MARFURI

- Rutier
- Maritim
- Aerian

Rute internationale si interne!

office[at]topexpert.ro

Trimite un CV insotit de o scrisoare de intentie mentionand postul vizat la urmatoarea adresa .