Operator Call Center (preluare comenzi food delivery) in Bucuresti

Candidatul ideal

Educație și experiență

Studii medii/superioare
Experiență: min. 1 an în lucrul cu oamenii, comunicare la telefon

Alte cerințe

Abilități de comunicare și o voce prietenoasă
Atitudine pozitivă, entuziasm și optimism
Plăcerea de a lucra cu oamenii și bucuria de a asculta
Cunoștințe medii de operare PC
Cunoștințe limbă Engleză (mediu)

Personalitate

Optimism, deschidere, extrovertire
Capacitate de a lua decizii rapid și eficient
Inițiativă, spirit practic
Autonomie și independență

Descrierea jobului

Scopul principal al postului este preluarea comenzilor telefonice din partea clienților.
Atenție: NU este un post de vânzări, nu inițiază apeluri, doar răspunde solicitărilor existente

  • Preluarea comenzilor telefonice de la clienții
  • Oferă informații și răspunsuri la solicitările primite privind meniul de produse
  • Procesează și înregistrează comenzile telefonice respectiv comenzile venite pe canale electronice (Takesway, FoodPanda)
  • Urmărește și monitorizează în sistem comenzile până la livrare
  • Comunică cu clienții și sau colegii de la livrare – dacă apar întrebări, clarificări adresă, modificări comenzi, promoții, probleme/întârzieri la livrare
  • Gestionează cu tact și diplomație situațiile mai dificile (apar rar)
  • Susține mereu cu energie pozitivă dialogul cu clienții care sunt bucuroși să comande
  • Oferta:
  • Companie de top în România pe domeniul său
  • Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
  • Training inițial – cunoaștere produse, companie și mod de lucru
  • Program de lucru: 6 ore/zi, 3 ture. (fara noapte) Posibilitatea de a munci de acasă după perioada de formare/acomodare
  • Tichete de masă în valoare de 400 Lei
  • Pachet salarial competitiv
  • O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!