Operator Casierie in Craiova

Operator Casierie

Craiova, Romania Fixed term contract Banking Operations Apply

Misiune

Responsabilitati principale ale casierului:

  • Asigura serviciile legate de operatiuni curente in lei si in devize ale clientelei; verifica autenticitatea instructiunilor clientelei si incadrarea in limitele de disponibilitati;
  • Asigura efectuarea operatiunilor in numerar cu sume importante (plati, incasari)
  • Asigura receptionarea si procesarea numerarului (verificarea autenticitatii, sortarea bancnotelor bune /uzate/ deteriorate);
  • Asigura gestiunea, alimentarea /retragerea numerarului din casetelor automatelor bancare si inregistreaza operatiunile aferente in aplicatiile informatice, conform instructiunilor specifice;
  • Asigura procesarea si inregistrarea numerarului provenit din colectarile de la clienti;
  • Efectueaza verificarea numerarului in lei si devize (numararea, verificarea autenticitatii, sortarea, trierea bancnotelor bune/ uzate /deteriorate);
  • Asigura gestiunea numerarului la nivelul Sucursalei si realizeaza estimari ale necesarului de numerar conform instructiunilor;
  • Asigura distribuirea / colectarea numerarului, in lei si devize, la / de la unitatile BRD din judet;
  • Arhiveaza documentele procesate confom fluxurilor de arhivare, inregistreaza unitatile arhivistice si pastreaza arhiva in conditii adecvate.

Profil

Cunostinte si experienta:

  • Cunostinte specifice in domeniul operatiunilor cu numerar in lei si devize
  • Cunoastere produse, norme si proceduri specifice domeniului bancar
  • Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
  • Ai cunostinte informatice: Word, Excel, PPT;
  • Ai abilitati de comunicare, iti place sa lucrezi cu oameni intr-un mediu dinamic;
  • Ai initiativa si spirit de echipa;

Descriere

Ce primesc?
Iti oferim oportunitatea de a construi impreuna o echipa, intr-un mediu profesionist, cu formare profesionala adecvata, oportunitatea de a creste si explora o varietate de domenii de expertiza: comercial, finante-riskuri, IT, marketing, project management, etc.