Operator linie productie - Dragomiresti in Ilfov

Candidatul ideal

Cerinte:
Studii medii de profil mecanic, electric sau Scoala profesionala finalizata;
Experienta profesionala: 1 an;
Disponibilitate de a lucra in schimburi.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Raspunde de gestionarea si buna folosire a materialelor si materiilor prime folosite in procesul de productie, conform normelor de consum si calitate aprobate;
Asigura produse de calitate in conformitate cu standardele PepsiCo, cu procedurile manualelor de SMI, ISO, HACCP si reglementarile nationale;
Informeaza Seful de schimb de problemele aparute la utilajul respectiv si incearca remedierea acestora in cel mai scurt timp;
Asigura ordinea si curatenia la locul de munca pe toata durata timpului de lucru;
Se prezinta in sectia de productie numai echipat cu echipamentul de protectie acordat de companie; respecta normele igienico-sanitare in timpul programului;
Asigura mentenanta pe toata perioada de reparatii capitale;
Respecta programul de lucru, perioada de servire a mesei, locul de fumat in fabrica;
Raspunde de pastrarea in buna stare a bunurilor companiei, inclusiv a dotarilor PSI, igienico-sanitare etc.
In caz de opriri ale productiei din sectie poate presta, pe schimbul sau, la solicitarea Sefului de schimb, alte activitati pe timp nedeterminat;
Participa lunar la instructajul legat de Protectia Muncii si PSI.