Operator retele - fibra optica in Baia Mare, Judetul Constanta, Judetul Buzau

Candidatul ideal:

  • Studii medii - de preferat in domeniul tehnic;
  • Obligatoriu permis de conducere categoria B (obtinut cu cel putin un an in urma);
  • Reprezinta un avantaj experienta in domenii precum: retelistica, depanare calculatoare, retele catv;
  • Spirit de lucru in echipa;
  • Atentie la detalii si capacitate de concentrare in situatii de stres;
  • Disponibilitate pentru deplasari si program flexibil;
  • Disponibilitate si aptitudini pentru lucru la inaltime.

Descrierea postului:

  • Participarea la toate activitatile legate de executia, punerea in functiune, dezvoltarea; reconfigurarea si exploatarea partii de fibra optica. (Experienta in sudarea  fibrei optice reprezinta un avantaj);
  • Asigurarea calitatii lucrarilor executate si respectarea termenelor prevazute;
  • Transmiterea superiorului direct starea lucrarilor si a problemelor identificate.