Operator telefon - Asistenta IT in Oradea

Payout Payroll recruteaza pentru clientul sau din Oradea, un important furnizor de software la nivel global.

Candidatii ideali sunt proaspat absolventi de studii superioare tehnice sau studenti in ani terminali.

Responsabilitati:

Preluarea si gestionarea apelurilor din partea clientilor care au achizitionat produsele software si necesita suport tehnic;

Prioritizarea corecta a situatiilor si problemelor;

Oferirea informatiilor corecte referitoare la produsele de software;

Solutionarea prompta a tuturor solicitarilor transmise de catre clienti.

Cerinte

Studii superioare tehnice – absolvite sau an terminal;

Limba engleza – obligatoriu;

Limba italiana – constituie avantaj;

Cunostinte de baza Linux si baza de date SQL;

Orientare catre client, atent la detalii;

Disponibilitate de lucru in weekenduri si ore de noapte.