Operator Telesales in Bacãu

Descrierea postului:Preluare/introducere în sistem comenzi primite de la clienții de distribuțiePromovează telefonic/email, ofertele comerciale, ofertele speciale, într-un mod clar, coerent, profesionist;Înțelege nevoile clienților și așteptările acestora;Înțelege contextul pieței, tendințele pieței și oferă alternative de cumpărare pentru client;Menține un grad de satisfacție înalt din partea clienților din segmentul de care se ocupă;Comunică profesional, se adaptează cu usurință schimbărilor de situație, pune întrebări deschise pentru a înțelege nevoile clientului și este capabil să improvizeze plecând de la aceste nevoi;Gestionează simultan procese multiple, urmărește statusul acțiunilor începute, menține comunicarea/ oferă feedback permanent / constant părților implicate;Gestionează posibilele conflicte, păstrându-și calmul și focusându-se pe rezolvarea situațiilor;Colaborează cu ceilalți colegi din companie pentru asigurarea satisfacției clienților și îndeplinirea obiectivelor;Urmărește obiectivele pe termen mediu și lung; finalizează cu succes procesele de comunicare și cumpărare ;Înțelege așteptările companiei și se implică activ în urmărirea atingerii scopului comun. Cerințe: studii mediicapacitate foarte bună de comunicare, transmitere de informațiiabilități de relaționare și adaptarecapacitate de prioritizare și inițiativăorientare către clienți și rezultatedisponibilitatea de a se perfecționa continuugândire organizată, analitică şi flexibilă, atitudine pozitivăcunoștințele de limbi străine reprezintă un avantaj Oferta: salariu atractiv și tichete de masăspor de sâmbătă și de duminicăbeneficii*:Crăciun, Paște, vacanță, asigurare privată voluntară de sănătateoportunitatea unei cariere într-o companie multinaționalăsistem informatic performant și logistică modernă. *acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate.