Primitor-Distribuitor Materiale si Scule - Podari, jud.Dolj in Craiova

Candidatul ideal

Suntem in cautarea un(ui)/(ei) candidat/e care va fi angajat/a in pozitia de Primitor-Distribuitor Materiale si Scule (Magaziner), pentru unul din proiectele companiei din localitatea Podari, judetul Dolj, pentru asta trebuie sa intruneasca urmatoarele conditii:
- minim absolvent scoala profesionala, studii superioare constituie avantaj;
- experienta minima 2 ani;
- cunostinte limba engleza (mediu).

Descrierea jobului

Atribuţii generale:
- Tine evidenta bazei materiale necesare desfasurarii activitatii;
- Tine evidenta dotarilor de scule si echipamente;
- Tine evidenta consumurilor de materiale si a echipamentelor de protectie;
- Cunoaste si respecta documentatia, politica si procedurile sistemului de managementul de mediu;
- Cunoaste aspectele de mediu semnificative si cerintele de mediu din cadrul firmei;
- Cunoaste si respecta prevederile standardelor, normelor si legislatiei de mediu aferente sectorului lui de activitate;

Detalierea atribuţiilor:
- Pregateste sculele, dispozitivele si materialele pentru formatiile de lucru in vederea desfasurarii activitatii zilnice;
- Inregistreaza evidenta materialelor si echipamentelor necesare desfasurarii activitatii si rezolva solicitarile;
- Inregistreaza si urmareste starea de functionare a echipamentelor si sculelor din dotarea magaziei si efectueaza demersuri necesare pentru mentenanta;
- Inregistreaza consumurile de materiale, combustibili, echipamente de protectie;
- Colaboreaza cu responsabilul HSEQ pentru utilizarea in regim de siguranta a materialelor;
- Intocmeste rapoarte pentru management.