PRODUCT MANAGER - CULTURI HORTICOLE in Slobozia

Candidatul ideal

are:

  • Studii superioare de profil - specializare in horticultura
  • un puternic background profesional in agribusiness;
  • pasiune si cunostinte solide despre tehnologiile agricole la culturile alocate (legumicultura, pomicultura, viticultura, floricultura); expertiza in nutritia plantelor este un avantaj;
  • o buna intelegere a proceselor de pozitionare, dezvoltare si promovare a produselor;
  • un spirit inovator si un interes pentru cercetarea si documentarea de noi solutii si aplicatii;

Descrierea jobului

  • Cerceteaza si consolideaza informatiile tehnologice si de diferentiere, combinand experientele din alte tari cu cercetarea proprie Aectra si cu experientele clientilor din Romania;
  • Stabileste si implementeaza strategia interna de testare in camp a produselor si urmareste rezultatele testelor (loturi demo si loturi testare/cercetare)
  • Colecteaza si proceseaza sistematic informatiile din piata despre clienti, concurenta si tendintele pietei; Determina necesitatile clientilor in segmentele vizate;
  • Impreuna cu departamentul de Marketing, stabileste strategia de diferentiere a produselor si defineste pozitionarea tehnologica si comerciala per segmente de clienti si per cultura;
  • Impreuna cu departamentul de Marketing, stabileste si implementeaza activitatile de comunicare si promovare a beneficiilor produselor;
  • Participa la stabilirea si urmarirea obiectivelor de vanzari si a politicilor comerciale;
  • Ofera suport echipei de vanzari in intelegerea beneficiilor produselor precum si a domeniilor si mecanismelor de utilizare/aplicare a acestora (training-uri, creare de unelte de vanzare, etc);
  • Planifica si manageriaza lansarea de produse noi si stabileste programele de dezvoltare;
  • Stabileste si urmareste bugetul aprobat aferent;
  • Ce oferim?
    • Oportunitatea dezvoltarii in compania lider din domeniu, raspunzator de produse inovatoare cu impact major in segmentul tehnologic cu cresterea cea mai dinamica din Agribusiness;
    • Un mediu deschis si dinamic, plin de provocari, in interactiune cu o echipa de experti atat pe plan local cat si international, o adevarata scoala de business;
    • Oportunitatea de a participa la formarea si dezvoltarea pietei precum si la obtinerea de rezultate remarcabile impreuna cu clientii nostri, cu un impact major in sectorul de activitate;
    • Un venit motivant cu posibilitatea obtinerii de castiguri in functie de rezultate si valoarea adaugata in companie.

    Daca sunteti interesat de aceasta oportunitate ne puteti trimite CV-ul dumneavoastra si la: hr@aectra.ro