Product Manager Portofoliu OTC in Iaşi

Product Manager Portofoliu OTC

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 29.11.2020

Împreună creăm valoare! Împreună, în echipă!
De 65 de ani facem echipă pentru a oferi medicamente valoroase terapeutic și a face semenilor sănătatea și viața mai bună.
Pentru a ne atinge acest scop avem nevoie de colegi pe postul de

Ne dorim de la noul coleg:

  • Sa fie licentiat al Facultății de Farmacie,Bioinginerie, Balneofizioterapie si recuperare medicala,Marketing
  • Să aibă o bună înțelegere a mixului de marketing, cerințelor pacienților, educației medicale și a modului în care acestea pot conlucra pentru atingerea obiectivelor de business ale companiei
  • Experiență anterioară în industria farmaceutică de minim 3 ani, de preferat în domeniul managementului de produs
  • Creativitate, bune abilități de comunicare și stabilire a relațiilor interpersonale, atenție la detalii, flexibilitate, capacitate de lucru independent dar și în echipă
  • Abilități de planificare și organizare, management eficient al timpului și teritoriului, disponibilitate de deplasare în teren
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office, Internet)
  • Posesor permis de conducere categoria B
  • Nivel avansat de cunoastere a limbii engleză.

Responsabilitățile sale vor fi:

  • Dezvoltarea și implementarea planurilor de promovare pentru produsele companiei în concordanță cu obiectivele strategice
  • Gestionarea produselor pe parcursul ciclului de viață și a bugetelor de promovare
  • Organizarea și sustinerea de campanii de promovare, lansare de produse noi, generarea și supervizarea informațiilor medicale despre produsele din portofoliul companiei
  • Analiza competiției și a evoluției pieței (produse, competitor/segmente de piață)
  • Colaborarea cu echipele comerciale, de promovare,dezvoltare afaceri pentru a asigura focusul strategic necesar atingerii obiectivelor companiei

Oferim:

  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
  • Traininguri de specialitate
  • Pachet salarial atractiv (tichete de masă, prime sărbători legale, alte beneficii financiare)
  • Pachet de logistică necesar desfășurării activității