Programator SQL in Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experienta si cunostinte solide de dezvoltare si administrare baze de date Microsoft SQL Server / Transact SQL;
  • Experienta si cunostinte de lucru cu aplicatii tip ERP (preferabil Charisma Enterprise);
  • Cunostinte elementare de administrare sisteme de operare Windows, cunostinte Batch – scripting;
  • Abilitati de evaluare si prioritizare activitati si cerinte;
  • Aptitudini de comunicare;
  • Disponibilate si dorinta de asimilare cunostinte noi, capacitate de reactie la un mediu in continua schimbare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Asigura buna functionare a sistemelor IT, bazate in principal pe SQL server.(backup, reindexari, job-uri SQL);
  • Dezvolta functionalitati noi si modifica functionalitati existente, in principal folosind Transact SQL; (proceduri stocate, triggere)
  • Dezvolta si modifica rapoarte: Crystal Reports, Reporting Services, Transact SQL;
  • Dezvolta si modifica rapoarte si surse de date BI – Tableau;
  • Depaneaza probleme de performanta si nefunctionalitati, reactioneaza conform situatiei;
  • Intelege modul de lucru al sistemelor IT in La Fantana, modul in care acestea servesc strategia organizatiei, propune si implementeaza solutii care rezolva cerinte si probleme nou aparute;
  • Colaboreaza cu furnizorii software pentru identificarea solutiilor optime oferite de acestia, participa la implementarea de noi aplicatii;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente din cadrul companiei oferind asistenta in folosirea tehnologiilor informatiei in activitatea curenta .
  • Compania ofera un pachet salarial atractiv si posibilitate de dezvoltare profesionala intr-o companie in plina ascensiune, alaturi de un colectiv tanar si dinamic.