Proiectant - inginer echipamente si utilaje in Iaşi

Candidatul ideal

- Studii superioare absolvent Universitatea Tehnica;
- Experienta: fara experienta / experienta minima 6luni - 1 an;
- Cunostinte in proiectare de ansambluri electro-mecanice si de instalatii
- Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word);
- Cunoasterea foarte buna a programului Solidworks
- Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte ;
- Capacitate de analiza tehnica si sinteza ;
- Bune abilitati de comunicare si negociere ;
- Cunostinte de limba engleza ;
- Capacitatea de a conduce o echipa pentru conducerea procesului de proiectare
- Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Competente de a lucra in echipa;
- Atitudine pozitiva ;
- Spirit creativ si inovativ;
- Preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei de proiect.

Descrierea jobului

- Intocmeste documentatia tehnica pentru proiectele arondate;
- Solicita de la furnizori ofertele de pret, fise tehnice si termenele de livrare pentru materiale ;
- Creaza modele 3D pentru componente proiectele arondate;
- Planifica activitatile proiectului in vederea realizarii lor conform termenelor prevazute ;
- Organizeaza, coordoneaza si raspunde de buna desfasurare a intregii activitati de derulare a proiectului ;
- Administraeaza bugetul proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile ;
- Intermediaza relatiile firmei cu clientii pentru care coordoneaza proiectul

Anunţ expirat