Project Manager- Executii fundatii din beton armat in Ploieşti

Project Manager- Executii fundatii din beton armat

Descrierea jobului

Coordonarea eficienta a tuturor activitatilor in vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai inalte standarde de calitate.

Obiectivele postului:

Executia fundatiilor destinate echipamentelelor industriale.
Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectului (departamentul proiectare structuri, departamentul de vanzari, echipele de montaj ) si respectarea obligatiilor contractuale.
Contractarea si coordonarea subcontractantiilor, administrarea bugetului proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile.

Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului:

Contractarea lucrarilor si materialelor necesare proiectului prin gestionarea resurselor, a timpului si incadrarea in bugetul destinat lucrarii.

Supervizeaza intocmirea proiectului tehnic si a detaliilor de executie in stransa colaborare
cu cei implicati in process.
Verifica si urmareste in timp constructiile in desfasurare, precum si pe cele anterioare deja
finalizate/predate. Se asigura ca fundatiile intrunesc conditiile de calitate  din proiectul tehnic.

Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte
cu respectarea datelor prevazute in contracte.
Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp
superiorii despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
Coordoneaza arhivarea corespunzatoare a documentatiei aferenta proiectului- condica de betoane, trasabilitatea materiarelor etc.

Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a eficientiza obiectivele propuse.

RESPONSABILITATI:

Raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza informatiile catre toti cei
implicati in proiect.
Raspunde de respectarea termenelor stabilite prin contracte.
Raspunde de calitatea lucrarilor.
Raspunde de pastrarea confidentialitatii informatiilor la care are acces.
Respecta normele de Securitate si Sanatate in Munca si de PSI si raspunde de insusirea si
respectarea acestora de catre toti membrii echipei de proiect, inclusiv antreprenori/subantreprenori

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate.

Cunostinte ale legistlatiei din domeniul constructiilor.
Cursuri de Project Management
Cunostinte limbi straine – preferabil Engleza avansat
Experienta in lucrul cu AutoCAD, MsOffice si MS Project, sau o alta aplicatie similara
Experienta necesara – minim 5 ani in project management constructii